Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax Nedir, Nasıl Uygulanır?

15 Haziran 2016
Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax Nedir, Nasıl Uygulanır?

NXT hayranları yazımıza hoş geldiniz.

Geçtiğimiz yazımızda boya korumanın ve wax uygulamanın öneminden bahsetmiştik. Bu yazımızda, Meguiar's Tutkunları'nın Türkiye'de en çok tercih ettiği boya koruyucu cila olan, NXT Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax'tan bahsedeceğiz.

Meguiar's, NXT Generation Serisi ile parlaklık ve korumaya başka bir boyut getirmiştir. NXT Generation Tech Wax 2.0 geliştirilmiş formülü sayesinde kolay uygulanıp silinebilirken; derin bir parlaklık ve ıslak bir börünüm kazandırır. Formülündeki sentetik polimerler, uzun süreli ve yüksek dereceli boya koruma sağlar. Ayrıca Hidrofobik Polimer Teknolojisi ile su tutmayan bir yüzey oluştururken; oksitlenmeye, paslanmaya, UV ışınlarına karşı da koruma sağlar.

NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax kullandığınızda, Türkiye'de neden en çok tercih edilen wax olduğunu anlayacak ve bağımlısı olacaksınız.

NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax'ı Nasıl Uygulayacağım?

Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalayın.

Aracınızın yüzeyinin temiz, serin ve aracınızın gölgede olduğundan emin olun.

NXT uygulamadan önce, yüzeyde yapışkan kir, leke veya harelenma bulunuyorsa, Meguiar's Smooth Surface Clay Kit Kil Seti ve Ultimate Compound Çizik Çıkarıcı Pasta, Swirl Remover Hare Giderici veya ScratchX İnce Çizik ve Leke Giderici ile yüzeyi hazırlayabilirsiniz.

Az miktarda waxı, ürünün kutusunun içinden çıkan el ile uygulama pedine döküp, aracın yüzeyine ince ve homojen bir tabaka halinde yayıp, kurumaya bırakın.

Ürünün fazlasını Meguiar's Supreme Shine Mikrofiber Bez ile silin.

Son silme işlemi için bezin temiz kısmını kullanın.

Ürünü hem el ile, hem de makine ile uygulayabilirsiniz.

Kauçuk, kumaş, vinil, cam veya boyalı olmayan yüzeylere uygulamayın ve uygulama öncesinde ürünün bu bölgelere gelmemesi için maskeleme yapın.

Ürünü Sürdükten Sonra Ne Kadar Süre Beklemeliyim?

Ürünü yüzeye yedirdikten sonra silmeniz için tam bir süre veremeyiz. Bunun nedeni uygulama yapılan yerlerin sıcaklığını bilemememiz, havanın soğuk mu sıcak mı olduğunu bilemememiz, ne kadar ürün kullandığınızı blemememiz gibi nedenlerdir. Fakat ürünü ne zaman yüzeyden sileceğinizi anlayabileceğiniz çok basit, "parmak tesi" dediğimiz bir testimiz vardır.

Nedir Bu Parmak Testi?

Öncelikle bu testi yapmadan elinizin temiz olduğundan emin olun. Ürünü yüzeye yedirdikten sonra, parmağınızın ucunu (tırnak olmayan tarafı) yüzeyde gezdirin. Eğer yüzey buğulu oluyorsa ve ürün halaya yayılmaya devam ediyorsa, wax henüz kurumamış demektir. Fakat parmağınızı sürdükten sonra, yüzey temiz bir şekilde beliriyorsa, wax kurumuş ve silinmeye hazır demektir. Mikrofiber bez ile ürünü kolayca silebilirsiniz. Eğer ürünü yüzeyden silmekte zorluk çekerseniz, Quik Detailer'ı veya Ultimate Quik Detailer'ı sıkarak, ürünü yüzeyden kolayca silebilirsiniz. 

Parmak testi sonucu (Üstte silinmeye hazır, kurumuş wax; altta henüz kurumamış, silinmesi için beklenmesi gereken wax)

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.