İç Bakım Esnasında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

21 Eylül 2017
İç Bakım Esnasında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Tahtınızın kontrolü sizde olsun! Tahtınızı her daim siz krallara layık bir temizlik ve parlaklıkta tutmak elinizde.

Aracınızın dışı kadar içinin de temizliği ve hijyeni çok önemlidir. Aracınızın dışını Show-Car parlaklığına ulaştırsanız bile; içi pis olan bir araç, Show-car görünümü için tamamlanmamış demektir. Hayatın her alanında olduğu gibi bizler bulunduğumuz, vakit geçirdiğimiz ortamların temiz olmasını ve düzenli görünmesini isteriz. Bu nedenle araç içlerimizi her daim temiz ve düzenli tutmak isteriz.

Daha önceki haftalarda #MeguiarsÖneriler blog yazılarımızda sizlere “İç Bakım ve Önemi Nedir?” konulu bir yazı yazmıştık. Bu yazının devamını okumadan önce iç bakımın önemi konulu yazımızı okumanızda ve daha sonra bu yazıyı okumaya devam etmenizde fayda var.

Aracınıza iç bakım yaparken, bu bakımın önemli birkaç noktası vardır. Yanlış yapılan uygulamalar, aracınızın her noktasında olabileceği gibi, iç kısmında da geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Bu yüzden gelin şimdi size iç bakım esnasında neleri yapmanız ve neleri yapamamanız gerektiğini birkaç kısa ama çok önemli maddeyle sıralayalım:

•Öncelikle Meguiar’s iç bakım grubunda, aracınızın her noktası için ayrı ayrı kullanabileceğiniz, güvenle bakım yapabileceğiniz yüksek kalite ürünler mevcuttur.

•Aracınızın içinde bulunan kumaş ve deri bölümler için ayrı ürünler kullanın. Kumaş bölümlerin temizliği için Carpet & Interior Halı ve Döşeme Temizleyici Sprey, Carpet & Upholstery Halı ve Döşeme Temizleyici Aerosol veya All Purpose Cleaner Genel Temizleyici kullanın. Eğer temizliğe başladıysanız, kumaş bölgenin tamamını temizleyin. Bölgesel olarak uygulama yaparsanız, renk farkı ya da leke bırakabilirsiniz.

•Deri yüzeyler için temizleyici ve koruyucu özelliği olan ürünler kullanın. Meguiar’s deri temizlik ürünleri, aracınızın deri aksamlarını temizlemede ve korumada üstün bir performans gösterir. İhmal edilmiş ve ağır kirli olan deri yüzeyler için Gold Class Leather Sealer Deri Temizleme ve Koruma Kiti veya Ultimate Leather Balm Deri Temizleyici ve Koruyucu Krem’i kullanın.

•Aracınızın gösterge panelleri ve navigasyon ekranlarının temizliğinde Quik Interior Detailer ve Ultimate Interior Detailer en ideal ürünlerdir. Ayrıca bu 2 ürün ile ön panelin tamamını güvenle ve hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Plastik aksamlar ve navigasyon ekranlarının temizliğinde Supreme Shine Torpido Temizleyici kullanmayın.

•Direksiyonların temizliğinde Quik Interior Detailer veya Ultimate Interior Detailer en güvenli ve en hızlı performans alacağınız ürünlerdir. Fakat pedal ve direksiyon gibi kayganlık ve parlaklık istenmeyecek yerlerde parlatıcı ürünler kullanmayın. Unutmayın kendi güvenliğiniz her zaman en önde gelir.

•Kimi araç tutkunu torpidonun doğal görünmesini isterken; kimisi de parlak bir görünüm istemektedir. Doğal görünüm sağlayan temizlik ürünlerimiz Quik Interior Detailer ve Ultimate Interior Detailer, yüksek parlaklık sağlayan ürünümüz ise Supreme Shine Torpido Temizleyici’dir.

•İç temizlik ürünlerini direkt olarak yüzeye sıkıp uygulamayın. Size tavsiyemiz; ürünü mikrofiber beze sıkın ve yüzeye yayın, ardından silin. Bu sayede ürünü yüzeye homojen olarak yaymış olur ve her noktada aynı görünümü elde edersiniz.

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.