İç Bakım ve Önemi Nedir

29 Ağustos 2016
İç Bakım ve Önemi Nedir

Tahtınızın kontrolü elinizde olsun.

Meguiar's Tutkunu olarak aracınızın dışına hak ettiği önemi gösteriyorsunuz peki ya içi; yani sürekli oturduğunuz, bir bakıma tahtınız olan yer, sürekli gözünüzün önünde olan torpido gibi yerler için gerekli bakımı gösteriyor musunuz? Daha önceki #MeguiarsÖneriler yazılarımızda hep aracınızın dışını "Show Car" parlaklığına ulaştırmanın yollarından bahsetmiştik. Show Car parlaklığı adımlarını bitirdikten sonra sıra aracınızın iç kısımlarına nasıl temizlik ve bakım yapacağınıza geldi.

Düzenli temizlenmeyen ve bakımı yapılmayan yüzeyler, çok çabuk eskir ve deforme olur. İster deri, ister kumaş koltuk yüzeyler; ister vinil, ister plastik ya da kauçuk... Her yüzey için Meguiar's ürünü bulunmaktadır.

Dilerseniz kumaş temizliği ürünlerinden başlayalım: Kumaş yüzeyler, aracınızın iç kısmındaki kire en çok maruz kalan bölgelerden biridir. Kiri, absorbe etmesi kolaydır, lekeyi tutması kolaydır; aynı zamanda da lekeyi en çok gösteren bölgelerden biridir. Düzenli temizlik yapılmadığı ya da etkili bir temizlik ürünü kullanılmadıkça, bu lekelerin giderilmesi gün geçtikçe daha zor hale gelecektir. Meguiar's olarak, lekeleri en etkili şekilde giderebileceğiniz kumaş bölgelerde kullanabileceğiniz temizlik ürünleri sunmaktayız. Halı ve kumaş temizleyicilerimiz, su ve sabunla veya sıradan temizleyicilerin çıkaramadığı lekeleri kumaş yüzeyin rengini değiştirmeden, yüzeyden kaldırarak derinlemesine temizlik sağlar.

İç temizlik ürünlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Halı ve döşeme temizleyicilerimizden Carpet & Upholstery Cleaner Halı ve Döşeme Temizleyici Aerosol

Tabi ki sadece kumaş yüzeyler için değil; aynı zamanda deri yüzeyler için de ürünlerimiz bulunmaktadır. Deri yüzeyler, çok hasas yüzeyler olduğundan, düzenli temizliği ve bakımı yapılmadığı taktirde, eskir, rengi atar ve çatlamalar meydana gelir. Özellikle UV ışınlarının zararlı etkileri deri yüzeylerde çabuk kurumalara ve çatlamalara neden olur. Meguiar's deri bakım ürünleri, aracınızdaki tüm deri yüzeyleri temizler, besler ve korur. Tüm deri bakımı ürünlerimizin formülünde bulunan aloe vera, deriyi besler ve kurumasına engel olur. Üstün koruma formülleri, deri yüzeyleri UV ışınlarının zararlı etkilerinden koruyarak, deriye esneklik kazandırır ve çatlamalara engel olur.

Deri temizleyici ve koruyucu ürünlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Deri Temizleyici ve Koruyucu ürünlerimizden Gold Class Rich Leather Deri Yüzey Temizleyici ve Koruyucu

Plastik, vinil, kauçuk gibi yüzeylerin temizliği ve bakımı için de Meguiar's ürünleri bulunmaktadır. Plastik, vinil, kauçuk gibi yüzeyler için 2 aşamalı bir bakımımız vardır. Temizlik için ayrı, koruma için ayrı ürün gruplarımız mevcuttur. Plastik, vinil, kauçuk aksam temizleyici ürünler, yüzeydeki kirleri güvenli bir şekilde giderirken, ardında iz bırakmaz ve plastik, vinil ve kauuk yüzeylere doğal görünüm verir.

Plastik, Vinil ve Kauçuk Temizleyici ürünlerimizden Ultimate Interior Detailer

Plastik, vinil ve kauçuk yüzey koruyucular ise, yüzeyi UV ışınlarının zararlı etkilerinden koruyarak, çatlamayı ve dökülmeyi engeller. İsteğe bağlı olarak, dilerseniz doğal görünüm oluşturan ürünlerimizi veya parlak yüzey oluşturan ürünümüzü seçebilirsiniz.

Burada en çok karşılaştığımız soru "Protectant (Koruyucu) ürünleri, temizlik yapar mı?" Cevabımız "HAYIR YAPMAZ." Yüzeyde bulunan tozu elbet temizleyebilir; fakat kir temizleme özelliği yoktur. Eğer plastik, vinil veya kauçuk yüzeylerinizde kir bulunuyorsa, temizleyici ürünlerimizden kullanmalısınız. Eğer yüzeyde kir yoksa sadece hafif tozlanmış ise, Protectant (Koruyucu) ürünü kullanarak, tozları temizleyebilir; aynı zamanda koruma sağlayabilirsiniz.

Plastik, vinil ve kauçuk temizleyici ve koruyucu ürünlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Elbette aracınızın iç kokusu için de sizleri düşündük. Aracınızın içerisinde oluşabilecek kötü kokuları gidermek için koku giderici ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Koku gidericilerimiz, aracınızın içerisinde ferah bir koku sağlarken, kötü kokuları da yok eder.

Araç koku gidericilerimizden Air Re-Fresher Koku Giderici

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.