Far Bakımı Esnasında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

13 Eylül 2017
Far Bakımı Esnasında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Farlarınızı her seferinde değiştirmek yerine, basit bir uygulamayla ilk günkü haline getirebileceğinizi biliyor musunuz?

Yapılması ve yapılmaması gerekenler yazılarımızda geçen haftalarda size Show-car parlaklığı için 5 adımın detaylarından bahsetmiştik. Bugün ise sürücüler ve yayalar için hayati önem taşıyan farların bakımından; farları değiştirmeden ilk günkü görünüme kavuşturmanız için neler yapıp neler yapmayacağınızdan bahsedeceğiz.

Önceki haftalarda #MeguiarsÖneriler yazılarımızda “Far Bakımı ve Önemi”nden bahsetmiştik. Farların hem aracınızın şık görünümü için hem de trafikte güvenli sürüş için çok önemli parçalar olduğunu hepimiz biliyoruz. Dış etkenlere, sıcaklığa çok fazla maruz kaldığından eskimesi de oldukça kolay olabilen farlarınızı ilk günkü haline nasıl getirirsiniz tek tek anlatalım:

Meguiar’s far bakımı ürünlerinde tekil halde ürünler ve kit halinde ürünler mevcuttur. Tek başına Plast-X Saydam Plastik Temizleyici bazı durumlarda (yüksek oksitlenme, sararma vb) farlarınızı ilk günkü haline getirmek için yeterli olmayabilir; bu gibi durumlarda farlarınıza zımpara yapmak zorunda kalabilirsiniz. Far zımparaları, Meguiar’s Far Bakımı ürünlerinde kitlerin içinde bulunup; bu kitler, far bakımı için tüm ihtiyacınızı karşılayarak, farlarınızı güvenle ve hızlı bir şekilde ilk günkü parlaklığına ve netliğe kavuşturur.

Kitlerimizin içerisinde bulunan zımparalar (her kitin içinde bulunur) zorlu kusurları, sararmaları, oksitlenmeleri ve çizikleri hızlı ve kolayca gidermenize yardımcı olur.

Zımparaları DAİMA ilk olarak yatay hareketlerle daha sonra da dikey hareketlerle uygulayın. Dairesel hareketlerle zımpara işlemi yapmayın.

Headlight Restoration Plus Far Bakım Kiti’nin içeriğinde “matkap ucu aparatı” bulunur. Bu ekipmanın yün keçe olması nedeni ile çok daha agresif bir temizlik işlemi sağlayarak, dakikalar içerisinde mükemmel sonuçlar alırsınız.

Matkap ucu aparatının agresif çalışma olanağı sunması buğulu, sararmış ve aşırı çizilmiş farları hızlı bir şekilde net görünüme kavuşturmanızı sağlar.

Meguiar’s Far Bakım Kitleri’ni sadece aracınızın farlarında değil; yat/tekne camlarında, motosiklet ön camlarında ve fren lambalarında da güvenle kullanabilirsiniz.

Farlarınızı ilk günkü haline döndürdükten sonra, tekrar solmayı önlemek için Meguiar’s Far Koruyucu kullanın. Bu sayede farlarınız çok uzun süre ilk günkü berraklığını ve netliğini koruyacaktır.

İçten kararma, içten sararma gibi durumlarda, eğer daha önce far sökme gibi işlemler yapmadıysanız, profesyonellere başvurun.

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.