Yüzey Hataları ve Giderme Çözümleri Nelerdir?

25 Nisan 2016
Yüzey Hataları ve Giderme Çözümleri Nelerdir?

Yüzey hataları, birçok kullanıcının karşılaştığı ve gidermekte en çok hata yaptıkları sorunların başında gelir. Peki, yüzey hataları derken nelerden bahsediyoruz?

Verniğin Altına İşleyen Yüzey Hataları

Çizikler

Oksitlenme

Uzun Süreli Lekeler


Vernik Üstü Oluşan Yüzey Hataları

Su Lekeleri

Lokal ve Kılcal Çizikler

Harelenmeler

Yüzeye değişik açılardan bakarak, değerlendirip, oksitlenme, leke ve derin çizikler gibi vernik altı yüzey hatalarını belirlemeye çalışın. Öncelikle, eğer tırnağınız çiziğin veya lekenin içine giriyorsa; çizik veya leke, verniğin altına işlemiştir. Vernik altına işleyen yüzey hataları için, profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olacaktır. Özellikle vernik altına işlemiş; boyaya, astara kadar inmiş hatalar (çizikler, oksitlenme veya kuş pisliği gibi lekeler) için profesyonel uygulama dahi, sizin ihtiyacınızı karşılamayabilir.

Meguiar’s olarak (ister amatör olsun, ister profesyonel ürünlerde) amacımız, vernik üstü oluşan yüzey hatalarını gidermektir.

Vernik Üstü oluşan su lekesi, münferit ve kılcal çizikler gibi yüzey hatalarında Ultimate Compound Çizik Çıkarıcı Pasta ürünümüzü kullanmanız, sizin için yeterli olabilir. Hafif kılcal çizikler ve harelenmeleri gidermek için Swirl Remover Hare Giderici ürünümüzü kullanabilirsiniz.

Bazı durumlarda, amatör ürünlerimiz sizin isteklerinizi karşılamayabilir. Amatör ürünler, yüzeydeki çizikleri gidermeye, hareleri yok etmeye yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda, Meguiar’s Profesyonel bir uygulamayı tercih ederek, vernik üstü oluşan yüzey hatalarını giderebilirsiniz.

Unutmayın ki, biz burada doğru bilgileri sadece teorik olarak vermeye çalışıyoruz. Teorileri pratiğe dökerek, en uygun uygulama biçimini ve en uygun ürünü kullanmak yine size kalmış.

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.