Yüzey Bakımı ve Önemi Nedir?

20 Haziran 2016
Yüzey Bakımı ve Önemi Nedir?

Show Car parlaklığının sürekliliği için uygulanması gereken altın kural!

Blogumuzu takip ediyorsanız, geçmiş yazılarımızda, aracınızı Show Car parlaklığına ulaştırmanın adımlarını sizlere sıralamış, tüm adımlarda neler yapmanız gerektiğini detaylı olarak belirtmiştik. Geçmiş yazılarımızı okumak için buraya tıkalayabilirsiniz.

Show Car parlaklığına ulaşmak için tüm adımları uyguladınız; fakat bu Show Car parlaklığını nasıl sürdüreceksiniz?

Aracınızın Show Car parlaklığını sürdürmek için yapılacak en iyi yöntem, periyodik yüzey bakımıdır. Aracınıza düzenli yüzey bakımı uygulamanız, yapmış olduğunuz pasta, cila ve wax işlemlerinin performansını uzatırken, aracınızın da her zaman Show Car görünümünde olmasını sağlar. Aracınız park halinde de olsa, kullanılmış da olsa sürekli olarak dış etkenler ile temas halindedir. Dış etkenler olarak, sinekten, boya serpmesine; uçakların bıraktığı gazlardan, asfalt izlerine kadar birçok etkeni sayabiliriz. Özellikle asit yağmuru, endüstriyel atıklar ve önlenemeyen UV ışınlarını da (aracınızın renginin solmasının başlıca nedeni) hesaba katarsak, aracınızın boyasının çok fazla zorlu dış etkene maruz kaldığını düşünebiliriz. Bulunduğunuz çevre koşulları ne kadar zorlu olursa ve aracınız ne kadar dış etkene maruz kalırsa, siz de aracınızın boyasına o kadar dikkat etmeniz gerekiyor demektir. Özellikle Türkiye'yi, hava kirliliğinin yoğun ve çevre şartlarının zor olduğu bir ülke olarak düşünürsek; Türkiye'de boya bakımı çok önemli bir hal almaktadır. Aracınızı Show Car parlaklığına ulaştırdıktan sonra, dış etkenlerin etkisini azaltmak ve Show Car parlaklığının devamını sağlamak için Meguiar's "püskürt ve sil" ürünleri, boya bakımını çok kolay bir hale getirmektedir.

Yüzey Bakımı için kullanabileceğiniz ürünlerimizi kısaca tanıyalım:

Ultimate Quik Detailer Hızlı Yüzey Temizleyici ve Koruyucu

En ileri teknoloji yüzey temizleyici ve koruyucumuz. Yıkamalar arası yüzeyde oluşan tozu ve kiri* yok eder. Hidrofobik Polimer Teknolojisi ile daha kaygan, daha zengin görünümlü bir yüzey oluştururken, yüksek seviyede su iticilik özelliği sağlar. Ayrıca kil uygulaması için de en ideal üründür.

*Çok yoğun kirli yüzeyde, yüzey temizleyici ürün kullanmayınız. Biriken kirler, yüzey temizleyici ile temizlenirse, yüzeyde çiziklere neden olabilir. Bunun yerine aracınızı yıkayın.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Quik Detailer Hızlı Yüzey Temizleyici

Yıkamalar arası aracınızın yüzeyinde oluşan tozu ve kiri güvenle temizler, bakım sağlar. Taze ve yapışkan kirleri yüzeyden çizmeden giderir. Su iticilik özelliği bulunmamaktadır. Aracınıza "yeni wax uygulanmış" görünümü sağlar.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Perfect Clarity Cam Temizleme Sıvısı

Yeni geliştirilmiş toz tutmayan formülü ile cam yüzeylerin daha uzun süreli temiz kalmasını sağlayarak, daha sonraki cam temizliğinde de temizlik zamanınızı azaltır. Geleneksel cam temizleyicilerden farklı olarak, cam filmi bulunan araçların camlarında harelenme oluşturmadan temizlik sağlar.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.