Meguiar's Ultimate Wax Nedir, Nasıl Uygulanır?

24 Ekim 2016
Meguiar's Ultimate Wax Nedir, Nasıl Uygulanır?

Ultimate Wax ile çıtamız artık çok yüksek!

Bildiğiniz üzere; wax, boya koruyucu cila demektir. Boya koruyucu cilalar, aracınıza hem parlaklık sağlarken hem de boyanızın korunmasına ve verniğin direncini arttırmaya yardımcı olur.

Meguiar's olarak, Frank Meguiar Jr. tarafından ilk olarak mobilya cilası üretilerek başlayan yolculuğumuz, bugüne kadar tarafımızca üretilmiş en yüksek teknolojiye sahip Ultimate Serisi Waxlar ile devam etmekte. Gold Class Serisi'nde başlayan doğal Carnauba (ilerleyen haftalarda Gold Class Serimizden de bahsedeceğiz), artık yavaş yavaş yerini sentetik polimerlere bırakmış olup; waxlarda günümüz teknolojisini sentetik polimerler belirlemektedir.

Meguiar's Ultimate Serisi Waxlar, en ileri Hidrofobik Polimer Teknolojisi sayesinde, araç yüzeyinde yüzey gerilimini arttırarak, suyun yüzeyden kayıp akmasını sağlar. Çok daha derin yansıma ve ayna parlaklığı sağlarken; bugüne kadarki en uzun süreli korumaya yardımcı olur. Meguiar's İnce Film Teknolojisi, hem uygulamayı hem de uyguladıktan sonra silmeyi kolaylaştırır.

Ultimate Serisi Waxların diğer serilerdeki waxlarımızdan (Klasik Seri, Gold Class ve NXT Serisi) en büyük farkı; GÜNEŞ IŞIĞI ALTINDA BİLE UYGULANABİLMESİ VE PLASTİK AKSAMLARLA CAMLARA UYGULANABİLMESİ!

Wax korumasında da bugüne kadarki en yüksek performansı sağlayan Ultimate Waxlar, düzenli yüzey bakımı yapılan araçlarda ortalama 3 aya kadar performansını korur. Hem katı hem de sıvı seçeneği bulunan Ultimate Serisi Waxlarımız, her türlü vernik ve boya üzerinde güvenle kullanılabilir.

Ultimate Waxları Nasıl Uygulayacağım?

  • İki ürünün de içerisinde uygulama pedi ve mikrofiber silme bezi bulunmaktadır.
  • Uygulamadan önce aracınızın yıkanmış, kurulanmış olması gerekmektedir.
  • En iyi sonuçlar için, aracınız gölgede ve yüzeyinin soğuk olması gerekmektedir. (Güneş altında ve yüzey sıcakken de uygulanabilir)
  • Bir miktar ürünü uygulama pedi ile dairesel hareketlerle yüzeye baskı uygulamadan sürün.
  • Ürün yüzeyde puslanma oluşturana kadar kurumasına izin verin.
  • Parmak testi* ile ürünün yüzeyden silinme zamanını ayarlayın.
  • Ürünü yüzeyden Meguiar's Supreme Shine Mikrofiber Silme Bezi ile silin.

*Parmak Testi: Öncelikle bu testi yapmadan elinizin temiz olduğundan emin olun. Ürünü yüzeye yedirdikten sonra, parmağınızın ucunu (tırnak olmayan tarafı) yüzeyde gezdirin. Eğer yüzey buğulu oluyorsa ve ürün hala yayılmaya devam ediyorsa, wax henüz verniğe işlememiş demektir. Parmağınızı sürdükten sonra, yüzey temiz bir şekilde beliriyorsa, wax verniğe işlemiş ve silinmeye hazır demektir. Mikrofiber bez ile ürünü kolayca silebilirsiniz. Eğer artık ürünü yüzeyden silmekte zorluk çekerseniz, Quik Detailer'ı veya Ultimate Quik Detailer'ı sıkarak, ürünü yüzeyden kolayca silebilirsiniz.

Parmak Testi sonucu (üstte silinmeye hazır, verniğe işlemiş wax; altta henüz verniğe işlememiş, silinmesi için beklenmesi gereken wax)

Ultimate Liquid Wax Boya Koruyucu Sıvı Wax TIKLAYIN

Ultimate Paste Wax Boya Koruyucu Katı Wax TIKLAYIN

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.