Show Car Parlaklığı İçin 5 Adım

18 Nisan 2016
Show Car Parlaklığı İçin 5 Adım

Meguiar’s olarak kendimizi, yüzyılı aşkın süre içerisinde, aracınızda Show Car parlaklığını elde edebilmeniz için gerekli mükemmel ürünleri üretmeye adadık. Sonuç olarak, aracınızda mükemmel bir sonuç elde edebilmeniz için gerekli 5 adım tespit ettik. Bu 5 adımı ve ürünleri belirlerken, yılların deneyimi ve tutkumuzu işin içine dahil ettik. Aşağıda bu 5 adımı ve önerilen birkaç ürünü sıralayacağız.

 1. YIKAMA
  Aracınızı yıkarken deterjan ve benzeri ürünler kullanmayınız. Deterjanlar, yapılan boya korumayı, cilayı yüzeyden kaldırarak, boyayı kurutur; boyanın parlaklık ve derinliğinin kaybolmasına neden olur. Aracınızı su ve özel formüllü şampuanlar ile yıkayınız. Kullandığınız şampuanların pH dengeli olmasına özen gösterin. Meguiar’s şampuanları, pH dengeli olup aynı zamanda doğa dostudur. Aracınızı yıkarken Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Şampuan veya NXT Generation Cilalı Şampuan kullanmanızı tavsiye ederiz.

 2. TEMİZLEME VE HAZIRLIK
  İnce çizik ve harelenmeler (hologramlar) en fazla koyu araçlarda belli olur. Bunların birçok nedeni olmakla birlikte, başlıca nedenleri sünger ve kurulama bezlerinin yüzeyine sıkışıp kalan partiküllerdir. Oksitlenme, ince çizik gibi hataları gidermenin en etkili yolu Ultimate Compound Çizik Çıkarıcı PastaScratchX 2.0 İnce Çizik ve Leke Giderici; harelenmeleri gidermenin en etkili yolu ise Swirl Remover Hare Giderici’dir.

 3. CİLALAMA
  Cila, özellikle koyu renk araçlar için, wax öncesi araca yüksek parlaklık ve derinlik hissi kazandırmak ve ince harelenmeleri gidermek için kullanılan opsiyonel olarak önerilen bir adımdır. Özellikle koyu renk araç sahipleri, Ultimate Polish ürünümüzü kullanarak, wax öncesi araçlarına yüksek parlaklık ve derinlik kazandırıp, ince harelenmeleri de giderebilirler.

 4. WAX/KORUMA
  Wax, boya koruyucu cila demektir. Waxlar hem boya koruma özelliği, hem de derin parlaklık kazandırma özelliği gösteren ürünlerdir. Boyayı korumak ve derin bir parlaklık kazandırmak için, belirli aralıklarla* Gold Class™ WaxNXT Generation® Tech Wax veya Ultimate Serisi Waxlarımızdan birini kullanın.
  *Wax uygulamak için gereken zaman aralıkları, kullandığınız wax serisine ve aracın maruz kaldığı dış etkenlere göre değişiklik göstermektedir.

 5. BAKIM
  Periyodik bakım kuş pisliği, reçine, boya serpmesi, endüstriyel atıklar gibi yüzey üstü kirlerinin boyaya yapışmadan, verniğin içine işleme fırsatı bulamadan ve zarar vermeden giderilmesini sağlar. Quik Detailer Hızlı Yüzey Temizleyici ve Ultimate Quik Detailer Hızlı Yüzey Temizleyici ve Koruyucu gibi ürünlerimiz hem periyodik bakımda yapışkan kirlerin boyaya yapışmadan yüzeyden güvenle temizlemenize, hem de boya korumanızın ömrünü uzatmaya yarar. Ayrıca, periyodik bakım için her mevsim başı aracınıza yıkamadan sonra Kil Uygulamanızı tavsiye ederiz.
Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.