Neden Meguiar's Şampuanı Kullanmalısınız?

16 Mayıs 2016
Neden Meguiar's Şampuanı Kullanmalısınız?

Araç boya bakımında yıkama ve yüzey hazırlama aynı işlemler değildir. İsim olarak birbirini çağrıştırsa da, tamamıyla birbirinden farklı işlemlerdir. Yıkama, toz, yol kiri ve çamur gibi uygun kimyasallarla kolayca çıkabilen kaba kirlerin giderilmesidir. Yüzey Temizliği ise, yüzey üzerindeki yıkama ile çıkmayan yapışkan kirleri, leke ve oksitlenme gibi vernik üstü kirleri gidermektir. Yüzey Temizleme işlemine ilerleyen yazılarımızda detaylıca değineceğiz.

Araç yıkamada genel kanı; bulaşık deterjanının veya sıradan deterjanların yıkama için uygun olduğudur. Fakat KESİNLİKLE değildir! Deterjanlar, güçlü kimyasal yapıları ile yüzeydeki bütün katmanları (cila, wax gibi) kaldırarak, yüzeyin arındırılması için tasarlanmıştır. Yüzey kayganlığını gidererek, ardında pürüzlü bir yüzey bırakır. Pürüzlü bir araç yüzeyi, yüzeyde koruma olmadığını gösterir. Uzun süreli deterjan kullanımı, cila, wax ve koruyucu polimerlerin yüzeyden ayrılmasına neden olur. Daha da ilerleyen sürelerde, boyanın ömrünü uzatan yapılar yüzeyden ayrılır ve oksitlenme hızlanarak, yüzey matlaşmaya başlar.

Meguiar's şampuanları pH nötr ve cilalı içerikleri sayesinde, boyanın parlaklık ve koruma ömrünü uzatarak, yüzeyi de besler.

Gelin kısaca Meguiar's şampuanlarımızı tanıyalım:

Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Şampuan

Yıkarken koruyan efsanevi wax koruması bu şampuanda. Üstün nitelikli carnauba wax ve sentetik polimerlerin hibrit karışımı. Tek adımda parlaklığı attırarak, derin bir parlaklık ve yansıma elde edersiniz. Hidrofobik (su tutmama) özelliği vardır.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

NXT Generation Car Wash Cilalı Yıkama Şampuanı

Sentetik ve polimer bgazlı cilalı şampuanımız. Aracınızın üzerindeki koruyucu tabakayı sökmeden, kiri yüzeyden zahmetsizce giderir. pH dengeli formülü ve yumuşatıcı içermesi nedeniyle lekesiz ve yüksek parlaklıkta bir yüzey oluşturur. Hidrofobik özelliği vardır.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Gold Class Car Wash Yıkama Şampuanı ve Koruyucu

Gold Class'ın efsanevi parlaklığı ve koruması bu şamğuanda birleşti. Kiri ve sanayi atıklarını nazikçe temizler. Zengin ve parlak bir yüzey oluşasına olanak verir.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Soft Wash Gel Yıkama Jeli

Daha önceki haftalarda tanıttığımız (yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz) Soft Wash Gel bol köpüklü yapısı ile hem yüzeydeki korumayı sökmez hem de yüzeyi parlatır.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Ultimate Wash & Wax Anywhere Sprey Susuz Yıkama

Eğer aracınız çok kirlendi ve etrafınızda aracınızı yıkayabileceğiniz su ve kova yoksa, Ultimate Sprey Susuz Yıkama ürünü tam sizin için. Yüzeydeki tozu ve kiri güvenle, yüzeyi çizmeden giderirken, ardında hidrofobik bir yüzey bırakır. NOT: Çok ağır kirli yüzeylerde kullanılması tavsiye edilmez.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.