Jant Bakımı ve Önemi Nedir?

11 Temmuz 2016
Jant Bakımı ve Önemi Nedir?

Jantlarınıza üvey evlat muamelesi yapmayın. Onların da bakıma ihtiyacı var.

Blogumuzu düzenli olarak takip ediyorsanız, sizlere aracınızın boyalı yüzeyini nasıl Show-Car parlaklığına ulaştırabileceğinizi detaylı olarak yazılarımızda anlattık. Boyalı yüzey için adımları sıraladık, fakat bu kadarı dahi yeterli değildir! aracınızda boyalı yüzey harici bakıma ihtiyacı olan birçok parça vardır. Bugünkü yazımızda, bu parçaların en önemlilerinden biri olan, jantların, bakımını nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Jantlar, aracınızın şıklığını gösteren en önemli parçalardan biridir. Dış etkenler tarafından en çok etki altında olan parçalar belki de jantlardır. Yolların ve çevrenin en ağır şartlarına lastikler ve jantlar maruz kalmaktadır. Jantlarınız düzenli bakım görmediği taktirde, paslanmaya, kararmaya, leke turmaya başlar. Bu da aracınızda oldukça çirkin bir görünüm oluşturur. Aynı boyalı yüzey bakımı gibi jantlara düzenli bakım yapıldığında, jantların oksitlenmesini, kararmasını ve leke tutmasını engellemiş olur ve jantların daima parlak bir görünüme sahip olmasını sağlarsınız. Meguiar's jant bakımı ürünleri ile jantlarınızı temizleyebilir, balata tozlarını engelleyebilir, jantlarda oluşan kılcal çizikleri giderebilir ve jantlarınıza mükemmel bir parlaklık sağlayabilirsiniz.

Unutmayınız ki; jant konusu oldukça hassas bir konu olduğundan, herhangi bir jant bakımı ürünü kullanmadan önce jantlarınızın hangi materyalden üretildiğini (alüminyum, magnezyum, krom, çelik gibi) mutlaka öğrenin. Eğer jantlarınızın materyalinin ne olduğundan emin değil ve ürünü nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, gerekirse jant üreticiniz ile irtibata geçin ve mutlaka ürünlerdeki kullanma talimatlarını dikkatlice okuyun. Yanlış uygulama sonucu geri dönülemez hatalar oluşturabilirsiniz. Jant bakımı için risk almak istemiyorsanız, Yetkili Uygulama Merkezlerimizde profesyonellerin gözetiminde jantlarınıza bakım yaptırabilirsiniz.

Meguiar's Jant Bakım ürünlerimizi tanıyalım.

Hot Rims All Wheel Cleaner Jant Temizleyici ve Parlatıcı Sprey

Her tür jant için kullanılabilir. Kir, kum ve balata tozunu çıkaran eşsiz bir formüle sahiptir. Yüzeydeki kir ve pisliği çözerek, üstün bir parlaklık sağlar.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

NXT All Metal Polysh Metal Parlatıcı

Devrim yaratan bu ürün her türlü jant, paslanmaz çelik, krom yüzeyi hem parlatır hem de koruma sağlar. Mikroskobik Küçülen Aşındırıcılar Teknolojisi, yüzeyde oluşan kılcal çizikleri, oksitlenmeyi, kararmayı ve lekelenmeyi hızla ve güvenle giderir ve uzun süreli parlaklık sağlar.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

All Metal Polish Jant Metal Cilası

Solgun, oksitlenmiş jant ve metallleri birkaç dakika içerisinde göz alıcı parlaklığa kavuşturun. Çizik yaratmaz ve oksitlenmeyi gidererek, ardında üstün parlak bir yüzey bırakır.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Jant Parlatma Kiti

Meguiar's jant bakımını sizin için çok basit hale getiriyor! DynaCone™ Metal Cila Ekipmanı ve Metal Yüzey Temizleyici ile birlikte hem jant hem de metal yüzeylerde hızlıca ayna parlaklığı oluşturur. Herhangi bir matkap ile kullanılabilir. Ulaşılması zor ve komplike yüzeylere de uygulama yapabilmeyi kolaylaştırır.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.