Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti Nedir, Nasıl Uygulanır?

30 Kasım 2020
Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kil uygularken yanında seramik koruması da ister misiniz?

Araç bakımında dünya lideri olan Meguiar’s olarak, heyecan verici yeni Meguiar’s Hibrit Seramik Hızlı Kil Setimizi duyurmaktan gurur duyarız.

Aracımıza neden kil uygularız? Aracınızı yıkayıp kuruladıktan sonra, parmak uçlarınızı aracınızın yüzeyinde bir gezdirin. Yüzeyi pütürlü hissederseniz şaşırmayın! Bu pütürler, aracınızın yüzeyine yapışmış boya tozu, reçine, kuş pisliği, demir tozu gibi boyaya zarar veren yapışkan maddelerdir. Bu yapışkan maddeler, boyanın ışığı yansıtmasını ve boyanın tam potansiyelinde parlamasını engeller. En çok karşılaştığımız sorunlardan biri, “Ben aracıma cila uyguladım fakat istediğim gibi bir parlaklık elde edemedim” şeklindedir. Bunun nedeni, cila öncesinde kil uygulamasının yapılmamasıdır. Eğer daha önceden aracınıza kil uyguladıysanız, kilin araç yüzeyinde bulunan, yıkama ile çıkmayan yapışkan kirleri nasıl hızlı bir şekilde çıkardığını ve aracınızın yüzeyinde hare bırakmadan cam pürüzsüzlüğüne ve kayganlığına ulaştırdığını bilirsiniz. Bu pürüzsüzlük, aracınızın cila için tam potansiyeline ulaşmasını sağlar ve cilanın ardından aracının bir Show-car aracı gibi parlar ve yansıma elde eder.

Meguiar’s Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti ise oyunu bir seviye ileri taşıyarak, kil uygulamasının oluşturduğu cam kadar pürüzsüz yüzeye, “Hibrit Seramik” koruması ekler. Kutu içeriğinden çıkan sentetik kil pedi, geleneksel killer gibi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır fakat kullanımı çok daha kolaydır ve tekrar tekrar kullanılabilir! Boyaya zarar vermeden ve hare oluşturmadan yapışkan kirleri gidermek için çift taraflı olarak tasarlandı. Meguiar’s Hibrit Seramik Yüzey Temizleyicisi ise, sentetik kil pedinin kolaylıkla kaymasını sağlayan mükemmel bir kayganlaştırıcı olmakla kalmayıp, ardında çılgınca boncuklanma bırakan “Hibrit Seramik” koruması katmanı oluşturur!

PÜRÜZSÜZ & KORUMA: Boyayı tek bir basit adımda korurken, cam kadar pürüzsüz bir yüzey elde edin.

EN İLERİ TEKNOLOJİ: Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici, sentetik kil pedini kayganlaştırır ve ileri seviye SiO2 Hibrit Seramik koruması sağlar!

GELİŞTİRİLMİŞ KAYGANLIK & PARLAKLIK: Üst seviye kayganlık ve parlaklık verirken; mükemmel bir boncuklanma oluşturur.

SENTETİK KİL PEDİ: Özel sentetik kil pedi, yapışkan kirleri etkili ve güvenli bir şekilde giderir ve boyayı matlaşma yapmadan pürüzsüzleştirir.

MİKROFİBER BEZ: Ürün fazlalığını silmek için üstün kaliteli Supreme Shine Mikrofiber Bez içerir.

Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti'ni Nasıl Uygulayacağım?

En iyi sonuç için, tüm adımları gölgede, soğuk yüzeye uygulayın ve aracınız daha önceden Ultimate Wash & Wax gibi pH nötr bir şampuanla yıkanmış olmalıdır.

Meguiar’s Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici’yi kil uygulamak istediğiniz yüzeye (boya veya cam) küçük parçalar halinde sıkın ve sentetik kili yüzey temizleyici ile ıslatın.

Hafif-orta basınç ile sentetik kil pedini, yapışkan kirleri gidermek için ileri-geri hareketlerle, yüzey pürüzsüz hale gelene kadar kaydırın.

Kutu içeriğinden çıkan Supreme Shine Mikrofiber Bez ile yüzeyi silin.

Tüm aracı tamamlayana kadar bu 3 adımı tekrarlayın.

NOT: Çok kirli yüzeyler için orta veya agresif bir kil gerekebilir.

İPUCU: Kil pedini ilk kullanışınız için, sentetik kil pedini ilk olarak camlarda uygulayarak yumuşamasını sağlayın. Bu işlem, boyada çizik veya oluşmasını engellemek için pedin yumuşamasını, ayrıca camların da temizlenmesini ve kayganlaşmasını sağlar. Camlarda oluşabilecek olası izleri gidermek için Meguiar’s Perfect Clarity Cam Temizleme Sıvısı veya Perfect Clarity Cam Temizleyici Cila kullanabilirsiniz. Sentetik kil pedini yere düşürürseniz, geleneksel killer gibi bu bir sorun değil. Sadece su ile temizleyin ve mikrofiber bez ile kurulayın. Sentetik kil pedi, boyaya yapışıyor ve kaymıyorsa, yüzeyi ve kil pedini Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici ile ıslatın. Kil uygulamasını bitirdiğinizde, sentetik kil pedini su ile durulayın ve gölgede, kil tarafı yukarı bakacak şekilde kurumaya bırakın. Sentetik kil pedini, doğrudan güneş ışığından uzakta, serin ve kuru bir yerde saklayın. 13⁰C altında ve 62⁰C üzerindeki yüzeylerde çalışmayın.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.