En Çok Sorulan Soruları Sizin İçin Cevaplıyoruz

02 Mayıs 2016
En Çok Sorulan Soruları Sizin İçin Cevaplıyoruz

Bu yazımızda sizler tarafından, tarafımıza gelen soruların bazılarını derleyip, cevap vermeye çalışacağız. Unutmayın ki, yazımızda sadece amatör ürünlerimize göre cevaplar hazırladık.

En İyi Boya Koruyucunuz Hangisi?

Bir marka için ürünlerini birbirinden ayırmak imkansızdır. Hepsi bizim çocuklarımız gibidir. Burada önemli olan faktör, sizin “En İyi” tarifiniz nedir? Sizin ihtiyacınız ve boya koruma yaparken ki amacınız nedir? İhtiyaca ve amaca bağlı olarak kullanacağınız ürün de değişiklik gösterecektir. Ayrıca, sizin için “En İyi” tarifi için başka bir kişi için farklı olabilir. Boya Koruma tercihinizde en önemli olan nedir?

 • Hız?

Eğer hayatınız yoğun tempoda geçiyor, aracınıza yeterli vakti ayıramıyorsunuz ve 15 dk.’da aracınız Show-car parlaklığına ulaşsın* istiyorsanız, güneş altında dahi uygulama yapmak istiyorsanız, uygulama için illa ki aracınızı gölgeye veya kapalı bir alana çekmek zorunda kalmak istemiyorsanız, sizin için en iyi çözüm Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax’tır. 

*Ultimate Quik Wax’ı temiz yüzeye uygulamalısınız.

 • Uzun Ömürlü Parlaklık?

Eğer sizin istediğiniz tek uygulamada uzun süre parlaklık, su tutmama ve boya koruma ise, sizin için “En İyisi” Ultimate Serisi Waxlardır. (Ultimate Liquid Wax veya Ultimate Paste Wax

 • Doğal Carnauba mı tercih ediyorsunuz?

Üstün Carnauba içeren Gold Class Carnauba Plus Liquid Wax sizin için “En İyisi”

 • Ekonomik ve Zaman Kazandıran?

Denenmiş ve gerçek, klasik Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax sizin için "En İyisi"

Yeni Aracımda Kullanacağım Ürünler Nelerdir?

Aracınızın yeni olması yapılacak işlem açısından hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Tüm Meguiar’s ürünlerini yeni araçlarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Ancak, bize göre araçlar her zaman en mükemmel görünümünde olmalıdır. Meguiar’s ürünleri ile periyodik bakım yaparak aracınızı Show-car görünümünde tutabilirsiniz. Barry Meguiar’ın söylediği gibi “Periyodik araç bakımı EN KOLAY araç bakımıdır!”

 • Aracınıza, araç bakımı için üretilmiş ürünlerle “Show Car Parlaklığı İçin 5 Adım” uygulayın.
 • Aracınızı üstün nitelikli mikrofiber eldiven ve şampuan ile yıkayın.
 • Aracınıza yılda mutlaka 3 – 4 defa* kil uygulayın.
 • Aracınıza yılda 4 – 6 defa** kaliteli bir boya koruyucu uygulayın.
 • Yıkamalar arasında, toz ve yapışkan kirleri gidermek ve kirlerin yüzeye işlemesini engellemek için Ultimate Quik Detailer gibi püskürtüp silinebilen bir yüzey temizleyici uygulayın.
 • Aracınızın iç ve dış kısımlarındaki trim ve plastik parçaların, lastiklerin ve deri kısımların, bu yüzeyler için özel olarak geliştirilmiş ürünler ile bakım yapın.

* - ** Aracınızın bulunduğu ortama, dış etkenlere göre bu süre değişiklik gösterebilir.

Ürünleriniz Verniğe Zarar Verir Mi?

HAYIR! Tüm Meguiar’s ürünleri boya ve vernik üzerinde güvenle kullanmak üzere tasarlanmıştır. Meguiar’s yıllar boyu, araç ve boya imalatçıları ile ilişki içerisinde ürünlerini geliştirmektedir. Bu nedenle, ürünlerimiz son teknoloji boyalar ve vernikler üzerinde güvenle kullanılabilir.

İnce Çizik ve Harelenmelerden Nasıl Kurtulurum?

Bu konuda çok fazla yanlışa düşülmekte. Daha önceki yazımızda yüzey hatalarından bahsetmiştik. İnce çiziklerden kurtulmak için hatanın durumunu bilmek lazım. Öncelikle, eğer tırnağınız çiziğin içine giriyorsa, çizik çok derin olduğundan profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olacaktır. Eğer çiziğe tırnak takılmıyor yanı kılcal çizik ise, önerilerimiz aşağıdakiler gibidir.

 • Eğer lokal bir çizik veya hafif bir aşınma var ise, ScratchX 2.0 İnce Çizik ve Leke Çıkarıcı bu tür hataları giderecektir. ScratchX ürünümüzü hem el ile hem de orbital cila makinesi ile uygulayabilirsiniz.
 • Daha ağır çizik, oksitlenme veya bakımı ihmal edilmiş boya için Ultimate Compound Çizik Çıkarıcı Pasta en iyi çözümdür. Ultimate Compound ürünümüz de hem el ile hem de Orbital Cila Makinesi ile uygulanabilir.
 • Çok ince çizik ve harelenmeler var ise Swirl Remover Hare Giderici ürünümüzü yine hem el ile hem de orbital cila makinesi ile uygulayabilirsiniz.

Boya Koruyucuların Koruma Ömrü Ne Kadardır?

Boya Koruyucuların ömrü ile ilgili birçok değişken bulunduğu için, bu soruya standart bir cevap vermek imkansızdır. Boyanın durumu ve tipi, çevre şartları, gün ışığına ne kadar maruz kaldığı, boya koruyucunun tipi ve kalitesi, aracınızı yıkadığınız şampuanın kalitesi bu değişkenlerden bazılarıdır. Genel olarak, yeni yıkanmış yüzeyde elinizin kayacağı bir durum ortaya çıkarmak için yılda 3 – 4 defa aracınıza boya koruyucu cila (wax) uygulamalısınız.

Su Lekelerini Nasıl Giderebilirim?

Özellikle aracınıza boya koruma uygulayarak, periyodik bakımını yaparak ve yüzey soğukken gölgede yıkayıp kurulayarak, su lekelerinin oluşmasına izin vermemelisiniz. Eğer yine de yüzeyde su lekelerinin oluştuğu bu tatsız durumla karşılaşırsanız, aracınızı yıkayıp kuruladıktan sonra Water Spot Remover Su Lekesi Giderici ürünümüzü kullanmanızı öneririz.

Waxı Uyguladıktan Sonra Silmek İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

Waxın kuruma zamanı neme ve sıcaklığa bağlıdır. Waxın silinme zamanı için basit bir “parmak” testimiz var. Waxı sürdükten sonra parmağınızın ucuyla (tırnak kısmı ile değil) waxlanmış yüzeyi silin. Silinen yüzeyde buğulanma yok, temiz ve berrak ise, wax verniğe işlemiş ve wax silinmeye hazırdır. Eğer buğulanma varsa, yüzey net olarak görünmüyorsa, uygulamış olduğunuz ürünün yüzeye işlemesine zaman verin ve biraz daha bekleyip parmak testini tekrar uygulayın.

Ultimate Quik Detailer İle Ultimate Quik Wax Arasındaki Fark Nedir?

Ultimate Quik Detailer, yüzey temizleyici ürün iken, Ultimate Quik Wax, hızlı sprey waxtır.

Ultimate Quik Detailer’ı yıkamalar arası aracınıza parlaklık kazandırmak ve yüzeydeki tozu, kiri temizlemek için, kirin yüzeye işlemesine engel olmak için kullanabilirsiniz.

Ultimate Quik Wax’ı ise, yıkamalar arası aracınıza Show-car parlaklığı kazandırmak için kullanabilirsiniz.

Birbiri ardına uygulama isterseniz, önce Ultimate Quik Wax, ardından Ultimate Quik Detailer kullanabilirsiniz.

Sprey Boya Koruyucu Mu? Sıvı Olan Mı Katı Olan Mı?

Yazının başında da belirttiğimiz gibi, siz ne hedefliyorsunuz? Bu tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Örneğin, Ultimate Quik Wax’ı aracınıza 15 dk.’da uygular ve mükemmel bir sonuç elde edersiniz, fakat ömrü 1 – 2 yıkamaya kadar sürer. Sıvı ve katı waxların uygulama süreleri daha uzun olmakla birlikte, performansları da sprey waxa nazaran çok daha uzundur.

Orbital Cila Makinesi Nedir? Niye Kullanmalıyım? Bu Makine Profesyoneller İçin Midir?

Birçok profesyonel teknisyen orbital makine kullanmaktadır. Ancak bu makine sadece profesyoneller için değildir. Orbital Makine, hem daha iyi hem de daha hızlı performans üretir. Meguiar’s Profesyonel Orbital Cila Makinesi pedleri ile birlikte hem amatör hem de profesyonel kullanım için tasarlanmıştır. Bu makine ile Ultimate Compound, Swirl Remover gibi el ile uygulaması zahmet isteyen ürünleri, kolayca ve yüksek performanslı bir şekilde ve homojen olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca ürün zayiatını en aza indirmiş olup; ürünleri ekonomik olarak kullanmış olursunuz.

Orbital Makinenin en büyük avantajı, boya üzerinde güvenle kullanılması, harelenme yapmaması ve polisaj makinesinin yanlış kullanımından oluşan boya yakma gibi bir riske izin vermemesidir.

Bunlar bize en çok sorulan sorulardı. Sizin de aklınıza takılan sorularınız, eklemek istedikleriniz var ise, yorumlarda belirtin ya da bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşarak, sorularınızı sorun. Cevap vermekten mutluluk duyarız.

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.