Meguiar's DA Mikrofiber Sistem Çizik Çıkarıcı Pasta & Boya Koruyucu Cila Nedir, Nasıl Uygulanır?

10 Ekim 2017
Meguiar's DA Mikrofiber Sistem Çizik Çıkarıcı Pasta & Boya Koruyucu Cila Nedir, Nasıl Uygulanır?

Sadece 2 ürün ile aracınıza Show-Car parlaklığı verebileceğinizi biliyor musunuz?

Dual Action Mikrofiber Sistem’de, kullanıcılarımızın “en az ürün ile profesyonele en yakın sonucu nasıl elde edebilirim?” sorularına cevap veriyoruz. DA Mikrofiber Sistem’de, pasta, cila ve wax uygulama adımlarını azaltıp; sadece 2 adımda aracınızı Show-Car parlaklığına ulaştırıyoruz.

DA Mikrofiber Sistem 2 aşamalı bir sistem olup; önce pasta/cila ürünü ile aracınızda bulunan yüzey hatalarını giderir ve haresiz bir yüzey oluşturur, daha sonra boya koruyucu cila ürünü ile de aracınıza boya koruma ve üstün bir parlaklık kazandırırsınız. Şimdi sırası ile bu 2 ürünü tanıyalım.

DA Mikrofiber Sistem Correction Compound Çizik Çıkarıcı Pasta

DA Mikrofiber Sistem Correction Compound Çizik Çıkarıcı Pasta, araç yüzeyinde bulunan çizikleri, asit yağmurlarının izlerini, oksitlenmeyi, hareleri/hologramları, hafif ve orta derecede boya kusurlarını gidermek için “Süper Mikro Aşındırıcı” dediğimiz bir teknoloji kullanır. Süper Mikro Aşındırıcı teknolojisi sayesinde çok az ürün tozu bırakır ve silinmesi çok kolaydır. Orta dereceli kusurları giderirken ardında yüksek parlaklıkta bir yüzey bırakır. Kesinlikle hare oluşturmaz; var olan hareleri giderir. DA Orbital Makinelerde kullanım için tasarlanmıştır. Zengin konsantre formülü, daha düşük maliyetle daha fazla araca uygulama yapılmasını sağlar. DA Mikrofiber Pasta Pedi ile birlikte kullanıldığında tam performans gösterir.

DA Mikrofiber Sistem Correction Compound Çizik Çıkarıcı Pasta'yı Nasıl Uygulayacağım?

Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalayın.

Aracınız gölgede veya kapalı bir alanda, yüzeyi serin ya da soğuk olmalıdır.

Ürünü DA Mikrofiber Sistem Pasta Pedi’ne direkt olarak dökün.

Eğer pedi ilk defa kullanıyorsanız, pedin tamamını ürün ile kaplamak zorundasınız.

DA Polisher Orbital Cila Makinesini 4800 OPM’e ayarlayın.

5 x 5 cm’lik alanlarda çalışın. İlk olarak orta derecede baskı ile 2-3 defa birbirini kesen hareketlerle, daha sonra aynı bölgeye hafif baskı ile 2-3 defa birbirini kesen hareketlerle uygulayın.

Ürünün yüzeyde kurumasını beklemenize gerek yoktur. Meguiar’s Supreme Shine Mikrofiber Silme Bezi ile ürünü yüzeyden silin. Ürünü yüzeyde bekletirseniz, silinmesi zorlaşabilir. Bu gibi durumlarda M34 Yüzey Temizleme Sıvısı ya da A3316 Quik Detailer kullanarak ürünü silin.

Gerekirse uygulamayı tekrar gerçekleştirin.

PRO İPUCU: Baskının derecesini nasıl ayarlarsınız? Eğer baskı sırasında makinenin başlığı yüzeyde dönmüyorsa, çok fazla baskı yapıyorsunuz demektir. Makine salınım yapana kadar baskınızı hafifletin ve daha sonra işlemi yapın. Baskı, makinenin salınımı ve yavaş hareket; DA Sistemde anahtar uygulama metodudur. Üçünden birinin yanlış yapıldığı bir uygulamada ideal sonucu alamayabilirsiniz.

DA Mikrofiber Sistem Finishing Wax Boya Koruyucu Cila

DA Mikrofiber Sistem Finishing Wax Boya Koruyucu Cila, ilk adım olan DA Mikrofiber Sistem Çizik Çıkarıcı Pastanın ardından uygulanan, boyanın parlaklığını geri getirmek ve uzun süreli parlaklık oluşturmak için hafif temizleyiciler, polimer, silikon ve carnauba içeren boya koruyucu bir ciladır. İçerdiği özel formülü sayesinde toz bırakmaz, hızlıca uygulanır, tek kat uygulamada kolayca silinebilir ve uygulandıktan sonra ardında derin parlak bir yüzey bırakır. DA Mikrofiber Cila Pedi ile birlikte kullanıldığında tam performans gösterir.

DA Mikrofiber Sistem Finishing Wax Boya Koruyucu Cila'yı Nasıl Uygulayacağım?

Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalayın.

Aracınız gölgede veya kapalı bir alanda, yüzeyi serin ya da soğuk olmalıdır.

Ürünü DA Mikrofiber Sistem Cila Pedi’ne direkt olarak dökün.

Eğer pedi ilk defa kullanıyorsanız, pedin tamamını ürün ile kaplamak zorundasınız.

DA Polisher Orbital Cila Makinesini 3800 OPM’e ayarlayın.

Hafif baskı ile 2-3 defa birbirini kesen hareketlerle yüzeye uygulayın.

Meguiar’s Supreme Shine Mikrofiber Silme Bezi ile ürünü yüzeyden silin. Ürünü yüzeyde çok fazla bekletirseniz, silinmesi zorlaşabilir. Bu gibi durumlarda M34 Yüzey Temizleme Sıvısı ya da A3316 Quik Detailer kullanarak ürünü silin.

PRO İPUCU: DA Mikrofiber Sistem Boya Koruyucu Cila, tüm araca uygulandıktan sonra silinebilir. Aracın yüzeyinde bulunan boyasız plastik aksama ürünün gelmesinden kaçının.

DA Mikrofiber Sistem Correction Compound Çizik Çıkarıcı Pasta

DA Mikrofiber Sistem Finishing Wax Boya Koruyucu Cila

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.