Meguiar's DA (Dual Action) Sistem Nedir?

09 Mayıs 2016
Meguiar's DA (Dual Action) Sistem Nedir?

1901 yılında Frank Meguiar Jr.'ın garajında basit bir mobilya cilası laboratuvarı olarak başlayan Meguiar's ürünlerinin hikayesi, günümüze kadar kaliteden ödün vermeden, kullanıcıların isteklerine göre şekillenmiştir. Zaman içerisinde, teknoloji ve kullanıcı istekleri geliştikçe, Meguiar's ürünleri de kendini geliştirmiştir.

2000'li yıllara geldiğimizde, kullanıcıların istekleri en az ürün ile profesyonel uygulamaya yakın sonuç elde etme odaklı olmaya başlayınca, Meguiar's 2012 yılında Dual Action Sistemi geliştirmiştir. Peki Dual Action Sistem nedir?

 • Dual Action Sistem'de "Orbital Makine" ile çalışma prensibi vardır. Orbital Makine, çok eksenli dönüş ile polisaj makinesinin tek eksenli çalışma prensibine göre farklı şekilde çalışır. Ayrıca polisaj makinesinde, yanlış kullanım sonucu ortaya çıkan boyayı yakma riskini ortadan kaldırır ve haresiz çalışma imkanı sunar.

Tek Eksenli Çalışma Çok Eksenli Çalışma
Boya Yakma Riski Boya Yakma Riski Yok
Hare Yaratma Riski Hare Yaratma Riski Yok

  • Dual Action Sistem, amatör şekilde uygulanabilir fakat profesyonel ürünlerle ortaya çıkan sonuca en yakın uygulama metodudur.

  Polisaj Makinesi

  Meguiar's DA Orbital Cila Makinesi

  Her geçen gün, Meguiar's son teknoloji DA Sistemine geçişler de artmaktadır. Teknolojiyi ve gelişmeleri takip eden Türkiye'de, DA Sistemin kullanım yaygınlığı ve bu kullanıa bağlı olarak memnuniyet de zaman içerisinde artış göstermektedir.

  Polisaj Makine kullanımında ülkelerin zamanla DA Sisteme geçtiğini gösteren grafiklerimiz:

  Amerika'da DA Sistem çıktığında Polisaj ve DA Sistem kullanım oranı

  Amerika'da şu an Polisaj ve DA Sistem kullanım oranı

  Çin'de DA Sistem çıktığında Polisaj ve DA Sistem kullanım oranı

  Çin'de şu an Polisaj ve DA Sistem kullanım oranı

  İsviçre'de DA Sistem çıktığında Polisaj ve DA Sistem kullanım oranı

  İsviçre'de şu an Polisaj ve DA sistem kullanım oranı

  Dual Action Sistem kullanımının en büyük avantajı, kullanıcıların "Hangi çizik gidericiyi kullansam?", "Hangi hare gidericiyi kullansam?", "Hangi cilayı ve waxı kullansam?" sorularını rafa kaldırmış olmasıdır. Meguiar's Dual Action Sistem'de 2 ürün ile (DA Mikrofiber Correction Compound ve DA Mikrofiber Finishing Wax) profesyonel bir bakıma yakın sonuç elde edersiniz. Biraz da bu ürünleri yakından tanıyalım.

  DA Mikrofiber Correction Compound Çizik Çıkarıcı Pasta*

  DA Mikrofiber Çizik Çıkarıcı Pasta ile aynı anda hem yüzeydeki çizikleri giderebilir, hem de hareleri yok edebilirsiniz. İçeriğindeki Süper Mikro Aşındırıcı® Teknoojisi sayesinde, yüzeydeki çizikleri, asit yağmuru sonrasında oluşan izleri hızlı gidererek yüksek bir parlaklık oluşturur. Kesinlikle hare oluşturmaz, var olan harelenmeleri giderir. Sıçratma yapmaz ve çok az ürün tozu bıraktığından, silinmesi çok kolaydır. Uygulamanın sonunda profesyonel bir uygulama gibi sonuç alırsınız.

  DA Mikrofiber Finishing Wax Boya Koruyucu Cila*

  DA Mikrofiber Çizik Çıkarıcı Pasta'nın takım arkadaşı.

  DA Mikrofiber Sistem Çizik Çıkarıcı Pasta sonrası uygulama için özel olarak formülize edilen DA Mikrofiber Finishing Wax Boya Koruyucu Cila; polimer ve carnaubanın karışımı sayesinde uzun ömürlü bir koruma ve derin bir parlaklık sağlar. Hızlıca uygulanır ve tek kat uygulamada kolayca silinebilir. DA Power System ve Orbital Cila Makinesi ile uygulayabilirsiniz.

  *Sadece DA Sistem'e özel olarak üretilmiş DA Mikrofiber Sistem Pasta ve Cila Pedleri ile uygulanmalıdır.

  Facebook Yorumları
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.