Boya Koruma - Wax Nedir?

13 Haziran 2016
Boya Koruma - Wax Nedir?

Aracınızı Show Car görünümüne ulaştırmanın son adımı: Boya Koruma - Wax

Meguiar's ürünleri, ilk zamanlarda Frank Meguiar Jr. tarafından üretilen bir mobilya cilası iken; günümüzde, kaliteden ödün vermeden, kullanıcı ihtiyaçları değerlendirilerek, bu ihtiyaçlara en uygun çözümü verebilecek şekilde geliştirilmektedir.

Meguiar's Tutkunları, her zaman araçlarının Show Car görünümünde olmasını istemiştir. Bir aracın nasıl Show Car görünümü kazanabileceğinin adımlarını daha önceki yazılarımızda detaylı bir şekilde anlatmıştık. Daha önce yazdığımız yazılardaki adımları tamamladıysak, sıra wax uygulamasına gelmiş demektir.

Wax, aslında verniğin direncini arttıran cila demektir. Aynı anda hem aracınıza derin bir parlaklık kazandırırken; hem de aracınızın boyasının korunmasına yardımcı olur. Wax uygulamanın amacı, Carnauba (Gold Class Serisi için), sentetik polimerler ile yüzeyi dış etkenlerden korumaktır. Aynı zamanda, zengin ve derin parlaklığı da yüzeyde koruyarak, uzun süreli parlaklığa imkan vermektir.

Tüm Meguiar's Waxları, her tür vernik ve boya üzerinde güvenle kullanılabilir ve kullanıcıların tercihine göre sprey, sıvı veya katı formatlarda mevcuttur.

Meguiar's Waxlarımızı Serilerine göre tanıyalım:

KLASİK SERİ

Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax

Meguiar's ilk teknoloji serisi "Klasik Seri" boya koruyucu waxı. Cleaner Wax, Meguiar's ın ürettiği ilk amatör ürün olarak bugüne kadar gelen bir üründür. Amerika'nın hala en çok satan wax ürünlerinden biridir. Tek adımda çok parlak bir sonuç sağlar. Hafif oksitlenmeleri, yapışkan kirleri temizler ve boyanın rengine derinlik katar.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

White Wax

Beyaz ve açık renk araçlar için özel olarak üretilmiş boya koruyucu waxımız. Güneşi bile kıskandıracak parlaklık! Mükemmel göz alıcı parlaklık ve uzun süreli Meguiar's Wax koruması.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Black Wax

Siyah ve koyu renk araçlar için özel olarak üretilmiş boya koruyucu waxımız. Yarattığı derinliğe düşmemek için dikkatli olun! Derin bir his ve aracınıza yüksek parlaklık kazandırır.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

GOLD CLASS

Gold Class Clear Coat Liquid Wax Boya koruyucu Sıvı Wax

Besleyici cila, doğal Carnauba ve polimerlerin zengin karışımı. Boyanın zenginliğini öne çıkarır, berrak ve derin bir parlaklık ve yansıma yaratır.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

NXT GENERATION

NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax

Etkisi kanıtlanmış, tam sentetik waxımız. Çok sert polimer bir katman oluşturarak, boyaya yüksek koruma sağlar. Zengin, derin ve ıslak görünüm oluşturur. Yüzeyde suyun tutunmamasını sağlayan hidrofobik formüle sahiptir.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Katı Wax

NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax'ın katı halidir.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

ULTIMATE

Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax

En gelişmiş su tutmayan waxımız! Meguiar's İnce Film Teknolojisi ile uygulaması ve silmesi çok kolaydır. İnanılmaz derinlik ve ayna görüntüsü sağlar. Güneşin altında dahi uygulanabilir. Camlara ve plastik aksamlara da uygulanabilir. Yüksek hidrofobik yüzey oluşumu sağlar.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Ultimate Paste Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Katı Wax

Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax'ın katı halidir. NOT: "Paste" ibaresi katı olduğunu gösterir. Pasta değildir.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Ayrıca kullanıcı ihtiyacına göre Meguiar's sprey halinde hızlı cila-wax ürünleri de geliştirmiştir.

Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax

Aracınızda göz kamaştıran Show Car parlaklığı oluşturmak için en hızlı yol! Su tutmayan polimer teknolojisi ile derin, ıslak ve su tutmayan bir yüzey oluşturur. Güneş altında da uygulanabilir. Yüzeyin ıslak ya da kuru olması önemli değildir. Her şartta kolayca uygulanabilir.

Ürünümüze ulaşmak için TIKLAYIN

Koruyucu cila olarak sıvı, katı ve sprey halinde ürünlerimiz bulunmaktadır. Sıvı ve katı arasında sadece uygulama farkı bulunmaktadır. Performans bakımından sıvı ve katının bir farkı bulunmamaktadır. Fakat sprey waxlar, sıvı ve katı waxlara göre daha kısa süre performans gösterir.

Unutmayın ki, tablodaki süreler ortalama sürelerdir. Aracınızın durumuna, dış etkenlere ve aracınızın kullanımına göre bu süreler değişiklik gösterebilir.

Her araç ve araç sahibi farklı olduğundan, araçların kullanım şartları da farklıdır. Kullanacağınız wax ürünü, aracın durumu ve çevre şartları doğrultusunda seçilmelidir. Meguiar's olarak yılda en az 4 defa wax uygulaması yapmanızı öneriyoruz. Dilerseniz, her yıkama sonrasında da wax uygulaması yapabilirsiniz; yüzey açısından bir sorun teşkil etmemektedir. Fakat bu kadar fazla kullanım ürün israfıdır. Fazla wax kullanmak daha çok parlaklık elde edeceğinizi göstermez. Her yıkama sonrası wax uygulamak yerine, aracınızı Meguiar's Şampuanları ile yıkayarak ve düzenli olarak yüzey bakımı yaparak, wax ürünlerinin performansını uzatabilirsiniz.

Peki sizin favori wax ürünümüz hangisi?

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.